Tradycyjnie Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii związane są z Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Rozpoczęliśmy je w czwartek 7 grudnia wieczorem Mszą Świętą połączoną z I Nieszporami ze wspomnianej uroczystości. Nauki prowadził ks. dr Artur Janicki – wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku i proboszcz par. pw. Najświętszej Maryi Panny w Dobrzyniu nad Wisłą. Rekolekcje trwały do niedzieli włącznie.

8 grudnia w trakcie naszych rekolekcji wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego przezywała obłóczyny (przyjęcie stroju duchownego) oraz kandydaturę (oficjalne włącznie do grona kandydatów do kapłaństwa) 6 kleryków.

W ostatni dzień naszego zamyślenia rekolekcyjnego mogliśmy doświadczyć nie tylko nauki ale również świadectwa Księdza Rekolekcjonisty związanego z postacią św. Józefa Moscatiego oraz pomodlić się przy relikwiach tego świętego, nad którymi pieczę sprawują Rycerze św. Jana Pawła II z Dobrzynia nad Wisłą.

Categories:

Tags:

Comments are closed