Kancelaria Parafialna znajduje się w budynku plebanii z tyłu kościoła – wejście furtką przy al. Spacerowej.

Godziny pracy kancelarii znajdują się na dole tej strony ⬇️⬇️⬇️⬇️


Czy jesteś naszym parafianinem?

Wedle prawa kościelnego parafianinem danej wspólnoty staje się każdy kto ZAMIESZKUJE na terenie parafii przynajmniej 3 miesiące (wtedy staje się parafianinem “tymczasowo”), a powyżej 6-ciu miesięcy staje się parafianinem na stałe. Zauważmy, że nie chodzi tu o zameldowanie, pochodzenie, sentyment itp. ale o stan faktycznego zamieszkiwania na terenie parafii.

Z tego względu bardzo gorąco zachęcamy, aby wierni po przeprowadzce na teren naszej parafii zgłosili się do kancelarii parafialnej i poinformowali księdza, że od tego czasu będą mieszkać na jej terenie. Będzie nam bardzo miło się z Wami poznać i powitać w naszej wspólnocie 😊

Nasza parafia obejmuje nastepujące terytorium: Krzywoustego 2; Dąbrówki 1, 2, 3, 4; Hermana 1, 2, 3, 4, 6; Kobylińskiego 8, 14; Łukasiewicza 12, 18, 20; Mieszka I 1, 2, 4; Piasta Kołodzieja 1, 3, 5; Tysiąclecia 7, 7/1, 9, 9/1; Ostania (wszystkie numery); Bielska 51, 51a, 51b, 51c, 51/3; adresy z ul. Bielskiej znajdujące się pomiędzy ul. Sienkiewicza i al. Kobylińskiego po stronie ulicy bliższej kościoła; adresy na odcinku ul. Sienkiewicza pomiędzy ul. Ostatnią i Bielską.
Krócej – obwód parafii tworzą ulice: Nowowiejskiego – Sienkiewicza – Bielska – Kobylińskiego – Łukasiewicza – Nowowiejskiego. Parafia znajduje się w środku obwodu wytyczonego przez oś tych ulic.

Wszystkich bez wyjątku zapraszamy do uczestnictwa w Liturgii, nabożeństwach i całym duszpasterstwie sprawowanym w naszej parafii. W sprawach dotyczących wedle prawa kanonicznego zgody własnego proboszcza, jesteśmy zobowiązani polecić by udać się do własnej parafii w tej sprawie bądź po pisemną zgodę zezwalającą nam zająć się daną kwestią.


Godziny pracy kancelarii:

  • Poniedziałek – Piątek w godzinach: 16:00 – 17:30 (w wakacje 17.00-17.30 oraz po umówieniu się telefoncznie)
  • Soboty w godzinach: 8:00 – 9:00
  • Podczas kolędy (od Bożego Narodzenia do 2 lutego) w dni powszednie w godzinach: 8:00 – 8:45
  • Kancelaria jest nieczynna w największe uroczystości Państwowe i Kościelne.
  • W sprawach bardzo pilnych warto kontaktować z księżmi bezpośrednio po zakończeniu Mszy Świętej w zakrystii.

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego: ‭501 287 429‬ (jeśli numer nie odpowiada proszę wysłać SMS – na pewno oddzwonimy).


  • w 1-sze piątki miesiąca z racji na wizytę u chorych kancelaria może być zamknięta
  • w październiku od poniedziałku do środy kancelaria otwarta jest od 16.00 do 17.00 (czyli 30 minut krócej niż standardowo) ze względu na nabożeństwo różańcowe z dziećmi
  • w piątki Wielkiego Postu kancelaria otwarta jest od 16.00 do 17.00 ze względu na Drogę Krzyżową.
  • w czasie Rekolekcji Adwentowych i Wielkopostnych prosimy o zgłaszanie jedynie spraw pilnych.

W razie jakichkolwiek wątpliwości co do otwarcia kancelarii parafialnej warto po prostu wcześniej zadzwonić.
W wyjątkowych i nieprzewidywalnych sytuacjach, gdy musimy zamknąć kancelarię zawsze na drzwiach będzie widniała odpowiednia informacja.