I Niedziela Adwentu – 02 grudnia 2023r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Adwent rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny i Duszpasterski przeżywany pod hasłem: “Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. 
 2. W owocnym przeżyciu czasu Adwentu pomoże nam uczestnictwo w Roratach, Rekolekcjach Adwentowych i uroczystych Nieszporach ku czci Matki Bożej:
  a) Msze Święte Roratnie będą we wszystkie dni powszednie Adwentu o godz. 7.00. We wtorki i środy szczególnie zapraszamy na nie dzieci. Wszystkich prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów. 
  b) Uroczyste Nieszpory ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP połączone z Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpoczną się w czwartek 7 grudnia. Tego dnia adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 prowadzona przez grupę pokutną.
  c) Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się również w najbliższy czwartek 7 grudnia Mszą Świętą o godz. 18.00 i potrwają do niedzieli 10 grudnia.  Rekolekcje będzie głosił ks. dr Artur Janicki, profesor WSD i proboszcz parafii w Dobrzyniu nad Wisłą. Prośmy w modlitwach o potrzebne łaski dla całej naszej parafii na czas rekolekcji oraz o światło Ducha Świętego dla Księdza Rekolekcjonisty. 
  d) Dokładny program Rekolekcji Adwentowych, uroczystych Nieszporów ku czci Niepokalanej oraz nabożeństw w okresie świąt Bożego Narodzenia, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, a wszyscy możemy otrzymać go przy wyjściu z kościoła. Programy są na stoliku z gazetami.
 3. Również na stoliku z gazetami znajdują się opłatki, które możemy za dobrowolną ofiarą zabrać do domów. Przypominamy, że w tym roku opłatki nie będą roznoszone do mieszkań.
 4. Rozprowadzamy również świece “Caritas” – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świec wynosi 10 zł – małe i 15 zł – duże.
 5. W najbliższy wtorek 5 grudnia przypada 36r.śm. ks. Tadeusza Króla – pierwszego proboszcza naszej parafii. Będziemy modlić się w jego intencji na Mszy Świętej o godz. 18.00.
 6. Zapraszamy na spotkania Scholi i Ministrantów w piątki o godzinie 17.00 oraz Zespołu Muzycznego w piątki po Mszy Świętej Wieczornej.
 7. Dziś szczególnie modlimy się za rodziny z naszej parafii. Gościmy zespół “Moja Rodzina“, który podzieli się z nami swoim świadectwem. Zapraszamy również chętne osoby na konferencję dla rodzin: dziś, w salce na plebanii o godzinie 17.00. Wygłosi ją ks. dr Wojciech Kućko – dyrektor wydziału ds. Rodzin Diecezji Płockiej.
 8. Dziękujemy za prace na rzecz parafii panom: Kazimierzowi, Krzysztofowi, Łukaszowi i Mirosławowi oraz dwóm paniom Elżbietom: za prace porządkowe i za wykonanie siedzisk do konfesjonałów. 
 9. W tym tygodniu otrzymaliśmy dodatkowe ofiary: p. Aneta 100zł oraz anonimowo: 50zł, 80zł, 2x 100zł oraz 2x 200zł. W sumie: 730zł. Dziękujemy również bardzo serdecznie p. Piotrowi za ufundowanie miksera, dzięki któremu możemy podłączyć więcej mikrofonów dla naszej Scholi i Zespołu Muzycznego. Aby móc w pełni korzystać z tego sprzętu dokonaliśmy zakupu 4 nowych wysokiej jakości mikrofonów za kwotę 1896zł.
 10. Dzisiaj swoje urodziny przeżywa nasz Pan Kościelny. Dziękując mu za jego posługę w naszym kościele, powierzamy Go w modlitwach Panu Bogu przez wstawiennictwo św. Jana Chrzciciela oraz życzymy wielu łask Bożych.
 11. Po Mszy Świętej możemy nabyć tygodnik “Gość Niedzielny” oraz pierwszy numer z nowej serii “Gość Historia” w cenie 12 zł.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.