XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2024 r.

1. W październiku trwamy na modlitwie różańcowej. Na nabożeństwa w naszym kościele zapraszamy młodzież i dorosłych w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30. Dziś wyjątkowo różaniec o godz. 17.15 ze względu na nabożeństwo Fatimskie. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do środy o godz. 17.15 (od 17.00 zaczynamy wspólny śpiew).
  2. Do końca października trwać będą katechezy dla dorosłych i młodzieży głoszone przez wspólnotę neokatechumenatu. Można ich wysłuchać w każdą niedzielę i środę o godz. 19.00 w parafii MB Fatimskiej na Międzytorzu. Serdecznie zapraszamy!
  3. Zachęcamy, aby zgłaszać swoich bliskich zmarłych na listę wypominek. Możemy to zrobić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Pamiętajmy o naszych zmarłych.
  4. W dniach 10 – 30 października 2024r. odbywają się 39. Płockie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Program znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
  5. W sobotę – 19 października – przypada liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy na dodatkową Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 16.00. Po tej Mszy Świętej istnieje możliwość wyjazdu na tamę do Włocławka – na miejsce męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego.
  6. W przyszłą niedzielę 20 października, w nawiązaniu do 40. Rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy gościć w naszej wspólnocie świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego, pana Marka Kędziorka. Jest on kuratorem wystawy z ramienia KK NSZZ Solidarność, który przez słowo świadectwa przybliży nam osobę i duchowe dziedzictwo tego męczennika. Przez cały dzień będzie można zwiedzić w kościele przejmującą wystawę Solidarności o ks. Popiełuszce, a po każdej Mszy Świętej będzie też możliwość nabycia oryginalnych nagrań 16 całych kazań ks. Jerzego wydanych na płytach.
  7. Dziś niedziela papieska. Po Mszach Świętych – tak jak ogłaszaliśmy w minioną niedzielę – możemy ofiarami do puszek wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji utalentowanych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
  8. Bóg zapłać za złożone ofiary na Kościół. W tym tygodniu: p. Elżbieta wpłaciła na konto parafialne 500 zł.
  9. Pragniemy podziękować za pracę na rzecz naszej parafii w minionych dniach panom: Kazimierzowi, Leszkowi i Mirosławowi.
  10. Po Mszy Świętej możemy nabyć tygodnik „Gość Niedzielny” oraz kolejny „Gość Ekstra” w cenie 14zł.
  11. Ofiary zbierane dziś na tacę przeznaczone są na cele budowlano-remontowe w naszej parafii.
  12. W przyszłą niedziele rodzice organizują kiermasz ciast, dochód przeznaczamy na duszpasterstwo dzieci z naszej parafii. W najbliższym czasie organizujemy dla nich wyjazd do Olsztyna.
  13. Bardzo prosimy o powolne wychodzenie z kościoła, ponieważ dziś w całej Polsce odbywa się coroczne liczenie wiernych.