XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2023

 1. Przypominamy o zgłoszeniach  do  Pierwszej Komunii Świętej, Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz sakramentu Bierzmowania, które przyjmujemy w kancelarii parafialnej – składają je rodzice dziecka lub kandydaci do Bierzmowania do 30 września.
 2. Dziś przypada dzień migranta i uchodźcy. W naszej parafii na Mszach Świętych mamy gości z Ukrainy, którzy modlą się z nami i śpiewają. Po Mszach będzie możliwość złożenia dobrowolnych ofiar do puszek na dom dziecka w Tarnopolu.
 3. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 zaprezentuje się nasz nowy parafialny zespół. Zapraszamy chętnych do zespołu i dziękujemy tym, którzy już się zgłosili. Zapraszamy również do zgłaszania się chętnych do grupy lektorów i ministrantów.
 4. Przypominamy o możliwości wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie w dniu 7 października – koszt 30 złotych. Zapraszamy na tę pielgrzymkę członków Kół Różańcowych i wszystkich, którzy chcą się modlić za wstawiennictwem Matki Bożej.
 5. W przyszłą niedzielę 1 października na Mszy Świętej o godz. 12.00 dokonamy uroczystego liturgicznego powołania rad parafialnych. Ciągle szukamy kandydatów do rady gospodarczej. Celem rady jest głos doradczy dla proboszcza w zarzadzaniu parafią i w trosce o dobra materialne parafii.
 6. W środę po Mszy Świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00.
 7. W czwartek 28 września 2023r., w kolejną rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, będzie miała miejsce publiczna modlitwa Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miastach Polski i świata. Chcemy zaprosić do włączenia  się w tę inicjatywę. Wspólnie odmówimy koronkę przy Krzyżu na osiedlu. Zapraszamy w czwartek o godz. 15.00. Więcej informacje TUTAJ
 8. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe w Kościele. Zapraszamy na Różaniec: młodzież i dorosłych w dni powszednie po Mszy Świętej wieczorowej, a w niedziele przed Mszą Świętą – o godz. 17.30. Dzieci będą miały Różaniec od poniedziałku do środy o godz. 17.15.
 9. Zapraszamy do odwiedzania naszej nowej strony internetowej i do obserwowania nas na Facebooku, tam znajdziemy bieżące informacje z życia parafii.
 10. W tym tygodniu szczególne podziękowania za prace panom Krzysztofowi i Łukaszowi, paniom Małgorzacie i Aleksandrze oraz państwu Królikowskim.
 11. Jeśli chodzi o prace gospodarcze w naszej parafii to w minionym  czasie wykonaliśmy sporo niezbędnych prac na plebani i na terenie wokół. Plebania, która jest budynkiem parafialnym dotychczas była ogrzewana piecem na olej opalowy, niestety piec ten jest już w stanie nie nadającym się do dalszego remontu, dlatego będziemy musieli wymienić źródło ogrzewania. Złożyłem zapytania o możliwość podłączenia plebani do miejskiego ogrzewania lub doprowadzenia gazu ziemnego, niestety otrzymaliśmy odpowiedzi negatywne. Pozostaje nam jedynie możliwość ogrzewania plebani gazem z butli przy budynku. W tym kierunku trwają prace projektowe – opłaciliśmy już geodetę, który wykonał niezbędne mapki (ich koszt to 800zł), a wniosek o zezwolenie na instalację został złożony do Starostwa. Przed nami dalsze prace.
 12. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę. Dodatkową ofiarę na Kościół w minionym tygodniu złożyła 1 osoba w wysokości 100zł. Po Mszy Świętej możemy nabyć tygodnik „Gość niedzielny”.